uzun yola dair birinci söz

You may also like...

1 Response

 1. recep garip dedi ki:

  Sevgili Erol,

  Şairlik, toplumlar için Rabbin bir bağışıdır. Durupdururken yazılmaz-yazdırılır şiir. Bundandır ilk mısranın Tanrıdan oluşu.
  Hangi mevsimde, kaçıncı yüzyılda yazıldığınnn bir önemi yoktur. Aslolanın yazdırılmış ve ışık tutularak insanlığa uyarı gerçekleşmiş olmasıdır. Mübarektir şiirimiz bundan dolayı.

  Mübarek oluş; idrak edişi getirir bize. Şiirine verilmiş olan bu kutlu soyağacı bizim için. Şiir medeniyetinin sürgün veren şaileri, ötelerin ötesinden seslenir. Tıpkı İbrahim’in çağrısı gibi. Bizim çağrımız, asırlar öncesinden bir diriliş sedasıyla yükselerek gelir ve geleceğe yelkenler açar. Kadimleşme bundandır. Var olanı ya da verilmiş olanı bilmek ilmin ve irfanın havuzunda yıkanarak kelimekere nüfuz etmektir.

  Erol Erdoğan şiirini hep sevdim. İçinde yaşadığı-taşıdığı dünya vahyin ışığıyla aydınlatıyor olmasında. Şiir, kelimeleri yüreğinizden emzirir ve beslerseniz kalıcı olur. Erol Erdoğan, kelimeleri emzirmekle kalmaz ınlara ruh üfler. Şair virazda ruh üfleyicidir. Başka türlü şiir nasıl yaşar?
  Kalemine sağlık.

  Elhamdülillahi rabbil alemin.. Şiir, sonsuzluk bestesinden bize duyuşlar, muştular taşıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir