Operasyonlar ve Üç Dönem Kararı

You may also like...

5 Responses

 1. Ayşe Bilir dedi ki:

  Başbakanımız üç dönem kararını uygulasın. Onu Cumhurbaşkanı görmek istiyoruz.

 2. Süleyman Bayraktar dedi ki:

  3 dönem kararını kaldırmak “Bu zorluklarla sadece ve sadece Tayyip bey başa çıkabilir o giderse her şey biter” anlamına gelir ve bu uzun vadede dindar kesimi siyaseten sıkıntıya sokar. Oysaki siyasi alanda dindar kesim bir kişiye bağlı olmamalıdır bu kesimde her zaman her dönemde sorumluluğu alıp işin altından kalkacak kadrolar her zaman vardır. Biz kişilere değil ilkelere bağlı bir anlayış oluşturmalıyız.

 3. Sinan ÜNER dedi ki:

  Bunun cevabını yazınızı okuduktan sonra bir çırpıda verebilmek bana göre biraz “cevap vermiş olmak için vermek” gibi birşey olur. Bu nedenle de “üç dönem kararı”nı enine boyuna düşünmekte fayda var. Yazınıza, yazınız kadar hacimli bir yorum yapmak da doğru değil tabi ki Kanaatime göre Tayyip bey üç dönem kararını uygulayacak. Belki “eşbaşkanlık” modeliyle partiyi yine elinde tutacak, belki buna benzer bir çözüm ya da formül aranacak ama yine üç dönem uygulanacaktır diye düşünüyorum. Çünkü yaşananlar ne olursa olsun, demokrasinin gelişmesi, yeni insanların siyasette önlerinin açılması açısından bu bir kırılma ve dönüm noktası olacaktır. Eğer gerçekten hedeflenen buysa uygulanması da gerekir. Belki örnek birebir örtüşmeyecek ama; sigarayı bırakan bir insan, bir tartışma neticesinde çok sinirlendiği bir anda ya da çok sevdiği bir yakınını kaybettiği anda çok üzgün olduğunda, hemen yanındakine “bir sigara verir misin?” demeyi aklından geçirip de, hayır ben sigarayı bıraktım, içmeyeceğim diyebildiği anda kazanmıştır, aksi durumda sonuç malum olur. Bu nedenle son söz diyorum ki; Tayyip bey teşkilatlar istiyor olsa da üç dönemi uygulayacaktır, bence de uygulamalıdır.
  NOT: Yazı facebookta paylaşıldığında altına yapılan yorumum buraya taşınmıştır.

 4. hamit bayezit dedi ki:

  Üc dönem şartı bozulursa halkımızın buna tepki si olur, Ak Parti şu an ki oy oranlarını alamaz. Bence milletimizde algıda yorulma başladı belki bir dönem ara verip tekrardan dönerse daha etkili olur. Sürekli ayni liderler yorar. Tabii muhalefete kendini degistirirse bu sureç felaket le sonuçlanır sanki tüm planlar ak parti hiç kaybetmeyecek tezi üzerinde çalışılıyor. Sanki muhalefet hiç hesaba katılmıyor bu millet Ecevit’i kaç kere iktidar etti. Bu seçimde oy kullanmayan insanlarımız da artış olabilir, bu da demokrasimiz için sıkıntı verir.

 5. Harun Tanrıtanır dedi ki:

  Eğer ulus devlet statüsünün ötesine geçip büyük devlet olmak ise temel amacımız ”ki işe bu boyuttan bakamayan ak partililerin önce bunu idrak etmesi gerekiyor” evvela devlet sistemini hükümet devlet ayrımı sağlanmış hale getirip. Bir büyük devlet hangi tür yönetime ihtiyaç duyuyor ise yönetimi o formata taşımak gerekmektedir. Sistemi revize etmeden Erdoğanın olması gereken statüyü tartışmak gereklidir belki ama milli hedeflerimiz açısından eksiktir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir