Hakkımda

İntihar Saldırıları Darbeye Zemin Hazırlamak İçinmiş

Son bir-kaç yıldır Ankara ve İstanbul’da defalarca canımız acıdı. İntihar saldırıları oldu bu iki şehrimizde. Onlarca insanımızı bu hain saldırılarda kaybettik. En son Haziran sonunda İstanbul’da Atatürk Havalimanına saldırdılar. Hatırlayın, dehşet, vahşi, adice bir saldırı idi. 28 Haziran 2016’daki o saldırıda onlarca insanımızı kaybettik, 300’e yakın insanımız da yaralandı. Saldırı IŞİD işiydi.

Yine Haziran 2016’da Vezneciler’deki saldırıda en az 11 kişi hayatını kaybetti, saldırıyı TAK üstlendi.

Nisan 2016’da Bursa’da kent merkezinde, Ulu Caminin hemen yanındaki intihar saldırısında 13 kişi yaralandı. Saldırıyı TAK üstlendi.

Mart 2016’da Ankara’da TAK’ın Kızılay’da düzenlediği saldırıda 34 kişi, İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde düzenlenen intihar saldırısında 5 kişi yaşamını yitirdi.

Şubat 2016’da Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi’nde patlayan bomba yüklü araç 28 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı.

Ocak 2016’da İstanbul Sultanahmet Meydanı’ndaki intihar saldırısında çoğu Alman turist 13 insan öldü.

Ekim 2015’de Ankara Garı’nda Barış Mitingi’ne düzenlenen saldırıda 103 kişi öldü. Saldırıyı IŞİD üstlendi.

Temmuz 2015’da Şanlıurfa Suruç’ta üzerinde bomba olan şahıs kendini patlattı. 34 kişi öldü. Saldırganın IŞİD’le bağlantısı olduğu belirlendi.

Haziran 2015’da seçimlerden önce Diyarbakır’daki HDP mitinginde düzenlenen saldırıda 5 kişi öldü.

Ocak 2015’de İstanbul Sultanahmet’te bir IŞİD militanı Turizm Şube Müdürlüğü’nün önünde elinde tuttuğu el bombalarını patlattı, bir polis yaşamını yitirdi.

Her patlamada polislerimiz şehit oldu, insanlarımız rahmetlik oldu. Her saldırıda 80 milyonluk ülke, kabuğuna çekildi, ürktü. Her saldırıda siyaset, hükümet, polise güven sarsılmak istendi. Her saldırıda kaos ihtimali arttırıldı.

Evet, şimdi daha iyi anlıyoruz ki, bir-iki yıldır canımızı defalarca acıtan intihar saldırıları darbeye zemin hazırlamak içinmiş.

Bunu bugünkü psikoloji ile iddia ediyor değilim. İlk şüphelerimi 13.01.2016 tarihli Bolhahaber.Com’daki “Ankara Saldırısı ve Darbe” başlıklı yazımda anlatmıştım. O zaman tahmin ediyordum, artık inanıyorum. Birbirine düşman gözüken üç çete el ele Türkiye’yi karanlığa boğmak istedi. Boğamadılar. Allah elimizden tuttu. Millet sokaklara koştu. Siyaset ve medya sağlam durdu.

15 Temmuz darbeci cuntasının FETÖ, PKK ve DAİŞ ilişkisi deşifre edilmeli. Bunların hepsi, aynı ihanetin hain çeteleri. 15 Temmuz Cuntasının iç ve dış ağları tam çözülürse, Türkiye hiç şüphesiz PKK ve DAİŞ ile mücadelede de ciddi kazanımlar elde edecektir.

 

BoldHaber.Com’da 24 Temmuz 2016’da yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir