BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİŞİ ‘CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’ SAĞLAYABİLİR

You may also like...

6 Responses

 1. mustafa şentürk dedi ki:

  abdullah gül cumhurbaşkanlığından sonra ak partinin başına geçmez, tam tersi birleşmiş milletler genel sekreteri olacağı bilinmektedir. 1982 anayasına göre yedi yıllığına secilen cumhurbaşkanı,nın yeni anayasada beş artı beş olması ile berabe beş yıllık hak kazandı. ilk defa halk tarafından secilecek olan cumhurbaşkanı beş yıl daha kazanmış oldu.

 2. cengiz yücel özek dedi ki:

  s.a 1. sorunun net cevabını aldık 2. soruya da net cevap bekleriz.

 3. Ali Portakal dedi ki:

  Halk tarafından seçilecek olan ve Ağustos ayında yapılacak seçimlerde Başbakanımız, Cumhurbaşkanlığı yolunda eminim başarılı olacaktır. Bunu Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül saygı ile karşılayacaktır. Gelelim 2.soruya, Başbakan kim olacak? Allah bilir o neyi kısmet ederse o olur. Gerek sözleriyle, gerek Saadet Partisi ve kurmuş olduğu Has Parti Genel Başkanlığı ile kendini gösteren, Çözüm Sürecinin mimarlarından biri olan Prof. Dr.Numan Kurtulmuş ismi anketlerden gözden kaçmıyor. Kendisinin belirttiği gibi bu sahnenin çocukları bu sahneyi boş bırakmayacak.
  Cenap-ı Allah hayırlısını versin. Saygı ve muhabbetlerimle

 4. cengiz yücel özek dedi ki:

  bu cevap içimi ferahlattı

 5. Süleyman Bayraktar dedi ki:

  Başbakan cumhurbaşkanı olur.Türkiyenin son dönemde egemenlere dur diyen,BM yi sorgulayan,mazlum islam coğrafyasına el uzatan politikalarını daha ileri taşıyacak ete kemiğe büründürecek,,kısaca anti emperyalist,ümmet bilincine sahip medeniyetimizi yeniden ihya edebilecek birikime ve kararlılığa sahip bir başbakan kabulümüzdür.Cumhurbaşkanı dahil Ak partide hiç bir isim bu özelliklerin tamamını kanaatimce taşımamaktadır NUMAN KURTULMUŞ hariç tabi…Belki iddialı bir yorum olacak ama başbakanlık için alternatisiz adayım Numan Kurtulmuştur.

 6. Erkan Şeker dedi ki:

  Kesinlikle cumhurbaşkanlığına gitmesi engellenen ve tüm kargaşanın merkezine oturtulan sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı olması karşısında direnenler ile ‘gitme kal’ diyenler arasında fark olmuyor. Başbakanlık noktasında Eşbaşkanlık konusu da gündeme getirilebolir mi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir